Leyla ŞEN

Kurucu Ortak

Çalışma hayatına 1993 yılında Dünya Gazetesi‘nde başlayan Leyla Şen, 2000 yılında Sabah Gazetesi‘ne transfer oldu. Gazeteciliği boyunca iş dünyasından sorumlu muhabir olarak ülke ekonomisine yön veren şirket ve sektör oluşumlarını yakından takip etti.

2005’te Bersay İletişim Danışmanlığı‘nda danışman olarak Zorlu HoldingVestelDenizbankVakıfbankNestleGıdaSABASFBursa Sanayi ve Ticaret OdasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gibi kurumların iletişim stratejilerinin ve planlarının oluşturulması ve uygulamasından sorumlu oldu. Vakıfbank‘ın ve Vestel Beyaz Eşya‘nın halka arzlarının iletişim stratejilerinin oluşturulması görevini üstlendi. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı’nın birleştirilmesinin ardından oluşan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iç iletişim çalışmalarını yürüttü.

Kasım 2006’da Yıldız Holding Kurumsal İletişim departmanına dahil olan Leyla Şen, şirketin kurumsal iletişim departmanının oluşturulması, iletişim hedef ve stratejilerinin tasarlanması ve uygulanması süreçlerinde yer aldı.

Kurumsal iletişim direktörü unvanıyla Yıldız Holding ve bağlı şirketlerinin tüm kurumsal ve finansal iletişimi, halka arzlar ve halka açık şirketlerin iletişimi, satışlar, birleşme ve satın almaların iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları ve sponsorluk iletişimi, lider iletişimi ve kriz yönetimi gibi majör konuların yönetimini üstlendi.

Yıldız Holding ve Ülker ana markalarının iletişiminin yanı sıra, önemli projeleri arasında Türkiye’nin en büyük yurtdışı satın alımı olan United BiscuitsGodiva ve DeMet’s Candy Company şirketlerinin alımları, satın alımların ardından kurulan Pladis şirketinin iletişimi, Şok MarketKervitaşUNOAytaçAdapazarı Şeker gibi büyük satın alımlar, dünya baharat lideri McCormick, dünyanın en büyük sakız ve şekerleme şirketlerinden Gumlink, Almanya’nın bir numaralı içecek markası Eckes-GraniniJapon Nissin Food gibi alanında öncü şirketlerle ortaklıkların iletişimi, Bizim Toptan ve Ak Gıda Halka Arz süreçlerinin yürütülmesi, Gözde Girişim Sermayesi‘nin kuruluşu ve iletişimi gibi kurumsal projeler sayılabilir.

Leyla Şen Yıldız Holding’de, Ülker’in 65’inci kuruluş yıldönümü, Ülker Çocuk Sinema Şenliği, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, Herkes İçin Futbol gibi kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, Contemporary Istanbul, Sabri Ülker Çevre Ödülü, Sabri Ülker Vakfı ve vakfın düzenlediği Sağlıklı Yaşam Zirvesi’nin iletişimlerini de üstlendi.

Kurumun “employee brand” olması için iç iletişim projelerinin iletişimi ve IK iletişimi de yürüten Şen, ayrıca kurumun çalışanları için hazırladığı iç iletişim dergisini de yönetti. Şen, Ülker için “Bu Dünya Bizim” konsepti çerçevesinde Türkiye’de gıda alanında ilk sürdürülebilirlik projesinin hazırlanması ve  www.yildizholding.com.tr web sitesinin yol haritasının ve içeriğin tasarlanması konularını da yürüttü.

leylasen@leaistanbul.com